BZNR forum
Autor Poruka

<  Pravna regulativa  ~  kategorzacija ugrozenosti od pozara

Snezana Avramovic
Poslao: Čet Dec 09, 2010 10:59 Odgovoriti sa citatom
Pridružio: 29 Sep 2010 Poruke: 6
Kako doci do kategorije ugroženosti od požara. Da li je neko vec to radio s obzirom da su postavljeni rokovi. Koja je procedura
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Nikola.
Poslao: Čet Dec 09, 2010 15:39 Odgovoriti sa citatom
Pridružio: 12 Okt 2010 Poruke: 14
Mozda je najbolje da se raspitate kod inspektora koji rade u odseku za preventivnu zastitu,mislim da je najmerodavnija infrmacija od njih.

Poslao: Čet Dec 09, 2010 15:42 Odgovoriti sa citatom
Pridružio: 15 Dec 2008 Poruke: 220 Lokacija: Beograd
Koleginice

Izašla je Uredba o kategorizaciji ugroženosti od požara poslaćemo Vam je.
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Gajić Branko
Poslao: Čet Dec 09, 2010 22:55 Odgovoriti sa citatom
Pridružio: 24 Apr 2010 Poruke: 131
Da. Izašla je Uredba ("Sl. glasnik RS" broj 76/2010), ali time nije sve rešeno. Ako se preduzmu adekvatne preventivne mere, kategorija se može "oboriti", odnosno subjekat svrstati u neposredno nižu kategoriju (član 6. Uredbe). Nadležni organ SUP-a (protivpožarna policija) treba da izda rešenje. Po našem zahtevu ili po službenoj dužnosti. Ne treba žuriti, jer ne žuri ni ministar sa podzakonskim aktima.
Snezana Avramovic
Poslao: Pet Dec 10, 2010 09:39 Odgovoriti sa citatom
Pridružio: 29 Sep 2010 Poruke: 6
Kolega hvala na prakticnim savetima. Narocito na onom ne treba zuriti. A bas me interesovalo da li treba uputiti zahtev ili sacekati da oni sami po sluzbenoj duznosti to rade, jer sam negde procitala da treba podneti nekave zahteve. U svakom slucaju jos jednom hvala.
Nikola.
Poslao: Sub Dec 11, 2010 00:04 Odgovoriti sa citatom
Kolege,

Interesuje me Vase misljenje jer ste svakako iskusniji ukoliko od dva coveka koji su nadlezni dobijem razlicito misljenje i savet po pitanju iste stvari (nije ni bitno koje,navodim ovo kao primer),sta da radim u tom slucaju?

Poslao: Sub Dec 11, 2010 12:46 Odgovoriti sa citatom
Pridružio: 15 Dec 2008 Poruke: 220 Lokacija: Beograd
Kolega Nikola

U oblasti zaštite mišljenje predstavnika ministarstava je validno ako je zatraženo u pisanoj formi i odgovor dobijen u pisanoj formi. Na taj način u bilo kom slučaju možeš da se pozoveš na taj dokument da ti je bio osnov za tvoju aktivnost, odluku i td. Kod nas ta praksa nepostoji pa se oslanjamo na neformalnu komunikaciju koja u datom trenutku može da glasi
Ja to nisam rekao
Nisi me dobro razumeo i td.

Sve ono što kolege sa foruma napišu jesu individualna mišljenja pojedinca na osnovu praktičnih iskustava, ličnih ili onih koja su se desila drugima. Treba da ih razmenjujemo, na taj način imamo šira znanja za donošenje kvalitetnijih odluka.

POZDRAV
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Nikola.
Poslao: Pon Dec 13, 2010 22:56 Odgovoriti sa citatom
Kolega,

Hvala Vam puno na savetu.Nisam dugo u ovoj vrsti posla,pa mi svaki savet i instrucija znace a ovaj forum narocito.Bezbednost i zdravlje na radu obavljam vec vise od godinu dana,tako da sma po prilicno uhodan.
Jedno je ono sto smo naucili u knjigama ali praksa je bar meni nesto sasvim drugo.
Nadam se da cu se i u zastiti od pozara uhodati i uklopiti,meni je izuzetno interesantna.

Jos jednom hvala

Puno pozdrava

Poslao: Sre Jun 01, 2011 11:58 Odgovoriti sa citatom
Pridružio: 29 Jul 2010 Poruke: 5 Lokacija: Kruševac
Predlažem kolegama da pogledaju kategorizaciju u okruženju da bi Vam bilo jasno koja je to svrha i kako je to odrađeno.

Važno je znati da postoji razlika između kategorizacije objekta i kategorizacije subjekta(Pravnih lica) u smislu opasnosti od požara.

Objekat je nosilac opasnosti od požara, a subjekat je nosilac odgovornosti(pravne) za mere zaštite, prema kategoriji iz rešenja MUP-a.

Uredba se odnosi samo na objekte, a MUP daje Rešenje o kategorizaciji subjekta i objekata. Ovo je naročito važno za kompanije koje imaju više prostorno odvojenih objekata, a jedna su pravna lica.

Primer: NIS, Srbijašume, Srbijagas, Telekom, Vojvodinavode, EPS, EMS i td.

Sve u vezi sa Evropskim direktivama iz oblasti ZOP ja na sajtu CFPA-E.

I naravno to ne treba žuriti jer će to sistemski da se reševa za celu državu, i sve prostore/objekte na teritoriji.

Otrilike ovako:EVROPA(???)-Država-region-grad-opština-mesne zajednice/pravna lica/naseljena mesta/zgrade-fizička lica/građani.

Pozdrav
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora

Prikaži poruke iz poslednjih:  

Sva vremena su GMT + 2 sata
Strana 1 od 1
Napiši novu temu

Idi na:  

Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu