BZNR forum
Autor Poruka

<  Druga pitanja ZOP  ~  Osnovna obuka zaposlenih

Cljovanovic
Poslao: Ned Jul 01, 2012 15:07 Odgovoriti sa citatom
Pridružio: 06 Mar 2011 Poruke: 12 Lokacija: Arandjelovac
Molim Vas da li bi neko mogao da mi kaže da li je obavezno prijaviti vreme i mesto održavanja Osnovne obuke i provere znanja zaposlenih iz oblasti zaštite od požara nadležnom organu MUP-a,tj Sektoru za vanredne situacije.
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Slobodanka.Radojevic
Poslao: Čet Jul 05, 2012 13:08 Odgovoriti sa citatom
Pridružio: 07 Apr 2008 Poruke: 1082
Da, treba da im pošaljete obaveštenje.
Cljovanovic
Poslao: Čet Jul 05, 2012 14:01 Odgovoriti sa citatom
Ja sam juce poslao obavestenje Sektoru za vanredne situacije , a obuka je zakazana subotu ,Sad jedino ne znam da li postoji neki rok pre koga bi trebalo obavestiti nadlezne.
galamic
Poslao: Čet Jul 05, 2012 15:49 Odgovoriti sa citatom
Pridružio: 17 Avg 2008 Poruke: 1571 Lokacija: Beograd
ZAKON O ZAŠTITI OD POŽARA
("Sl. glasnik RS", br. 111/2009)

Osnovna obuka zaposlenih

Član 53

Osnovna obuka iz oblasti zaštite od požara organizuje se za sve zaposlene, najkasnije u roku od jedne godine od dana stupanja na rad.

Osnovnu obuku i praktičnu proveru znanja zaposlenih obavljaju pravna lica iz člana 56. stav 1. ovog zakona i lica koja rade na poslovima zaštite od požara.

Program osnovne obuke donosi poslodavac odnosno rukovodilac državnog organa, organa autonomne pokrajine ili organa jedinice lokalne samouprave, po pribavljenoj saglasnosti Ministarstva.

Izuzetno od stava 3. ovog člana Ministarstvo odbrane ne pribavlja saglasnost.

Provera znanja zaposlenih vrši se jednom u tri godine.

Obavezno prisustvovanje obuci

Član 54

Zaposleni su dužni da prisustvuju obuci i proveri znanja iz oblasti zaštite od požara i da se u radu pridržavaju propisanih uputstava, upozorenja, zabrana, mera zaštite od požara, kao i da u slučaju požara pristupe gašenju požara.

Pitanje: Kojim podzakonskim aktom je regulisana obaveza subjekata ZOP da prijave vreme osnovnog osposbljavanja zaposlenih i kome?
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Cljovanovic
Poslao: Čet Jul 05, 2012 19:12 Odgovoriti sa citatom
U jednom od clanova Programa obuke poslodavca kod koga treba izvrsiti osnovnu obuku zaposlenih,a za koji postoji saglasnost MUP-a pise da je lice koje sprovodi obuku duzno da vreme i mesto odrzavanja obuke prijavi nadleznom sektoru MUP-a. Ja sam po tome i postupio. Koliko znam znam ne postoji podzakonski Akt kojim je ovo regulisano kao obaveza, pa me interesuje da li ovo jos neko radi.
galamic
Poslao: Čet Jul 05, 2012 23:41 Odgovoriti sa citatom
Pridružio: 17 Avg 2008 Poruke: 1571 Lokacija: Beograd
Obuka zaposlenih radnika i provera znanja

(čl.53. i 54. Zakona o zaštiti od požara, sl.glasnik RS, br.111/2009 i Pravilnika o minimumu sadržine opšteg dela programa obuke zaposlenih radnika iz oblasti zaštite od požara, sl.glasnik SRS, br.40/90). Osnovna obuka iz oblasti zaštite od požara organizuje se za sve zaposlene, najkasnije u roku od jedne godine od dana stupanja na rad. Osnovna obuka i praktična provera znanja zaposlenih obavljaju pravna lica iz člana 56. Zakona o zaštiti od požara i lica koja rade na poslovima zaštite od požara. Provera znanja vrši se jednom u tri godine. Zaposleni su dužni da prisustvuju obuci i proveri znanja iz oblasti zaštite od požara i da se u radu pridržavaju propisanih uputstava, upozorenja, zabrana, mera zaštite od požara, kao i da u slučaju požara pristupe gašenju požara.

Napomena: Odredba o obavezi prijavljivanja obuke je sadržana u jednom od Pravilniku iz 1990. godine... Napišite šta će vam u svom aktu napisati MUP, Uprava za preventivnu zastitu od pozara, kada dobijete odgovor na vaš akt, koji ste im dostvaili. Sadašnjiim vazečim propisima navedena obaveza nije predviđena.
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email

Prikaži poruke iz poslednjih:  

Sva vremena su GMT + 2 sata
Strana 1 od 1
Napiši novu temu

Idi na:  

Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu