BZNR forum
Autor Poruka

<  Procena rizika  ~  Procena rizika za radnika na vise radnih mesta

BibaB
Poslao: Sre Mar 13, 2013 14:28 Odgovoriti sa citatom
Pridružio: 04 Jan 2013 Poruke: 2
Postovani,
Molim Vas za pomoc. Kako je najbolje uraditi procenu rizika za radnika koji radi na vise masina? Radi se o stolarskim masinama i krenula sam da uradim procenu rizika za svako radno mesto odnosno masinu na kojoj se radi. Imam radnike koji rade samo za jednom masinom i to mi je jasno ali imam nekoliko radnika koji rade za dve masine pa nisam sigurna kako da to uvrstim. Prepoznala sam rizike za svaku masinu posebno na kojima doticni radnik radi ali ne znam kako da u rizik uvrstim i to sto on radi na obe masine. Ako je procena rizika za radno mesto onda je radno mesto masina i za svaku od njih procenjujem rizik. Takodje je uglavnom u formulama data opcija kada vise radnika radi na istom radnom mestu ali ne i obrnuto.
Nadam se da nisam previse zakomplikovala i da cete mi pomoci.
Puno pozdrava
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Zoran Šukalo
Poslao: Sre Mar 13, 2013 16:42 Odgovoriti sa citatom
Pridružio: 15 Dec 2008 Poruke: 221 Lokacija: Beograd
Koleginice Bibo

Obaveza po članu 13 je da se proceni rizik za sva radna mesta u radnom prostorui utvrdi način i mere za otklanjanje a napisala si da si prepoznala rizike za svaku mašinu pa blizu si rešenja. Pošto je zaposleni stručan i kvalifikovan za rad na dve mašine poslodavac optimizuje broj zaposlenih i obim proizvodnje prema potrebama tržišta. Zaposlenom, po izvršenim obavezama, se upisuju u obrascu 6 u rubrici opis poslova dva posla pa rubrika ruzici - sa kojima je upoznat, mere - sa kojima je upoznat, obaveštenja uputstva - sa kojima je upoznat.

To je u najkraćem veza između procene rizika i dokumenta po zaposlenom.
Siguran sam da će i još neko od kolega da ti pomogne.

Pozdrav
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
BibaB
Poslao: Čet Mar 14, 2013 14:57 Odgovoriti sa citatom
Pridružio: 04 Jan 2013 Poruke: 2
Puno hvala na savetu i pomoci.

Lep pozdrav
milutin.jelić
Poslao: Čet Mar 14, 2013 19:42 Odgovoriti sa citatom
Pridružio: 21 Apr 2008 Poruke: 137
Jednostavno je.
Predlažem vam da definišete radno mesto "Stolarska radionica" i da prvo analizirate i procenite sve opšte opasnosti i štetnosti, a onda grupišete po poslovima i/ili mašinama i dodte specifične rizike. Grupisanje upravo vršite na osnovu specifičnosti rizika. Inače, procene po mašinama imate urađene u svakoj tehničkoj dokumentaciji
ZJZ
Poslao: Pet Mar 15, 2013 09:45 Odgovoriti sa citatom
Pridružio: 23 Mar 2011 Poruke: 97
Samo da se nadovežem na komentar Z.Šukala, kada popunjavate pomenuti obrazac 6, u rubrici "Slučaj, odnosno razlog izvršenog osp....." upišite "06-istovremeno obavljanje popslova na dva ili više radnih mesta", kako je inače i definisano Pravilnikom o evidencijama u oblasti BIZNR.

Bezbednost na prvom mestu Exclamation
Pozdrav,
Uros
Poslao: Pet Maj 17, 2013 12:56 Odgovoriti sa citatom
Pridružio: 19 Apr 2010 Poruke: 32
Apsolutno tako kako je rekao kolega Jelić, samo moja sugestija je da mašina ne može biti radno mesto već je to oprema za rad na radnom mestu "stolarska radionica".

neka me neko ispravi ako grešim.

pozdrav

Prikaži poruke iz poslednjih:  

Sva vremena su GMT + 2 sata
Strana 1 od 1
Napiši novu temu

Idi na:  

Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu