BZNR Forum Index
Author Message

<  Povrede na radu  ~  Povreda na radu-izveštaj RFZO

Makica
Posted: Mon Nov 11, 2013 15:09 Reply with quote
Izveštaj o povredi na radu u pet primeraka poslala sam matičnoj filijala za zdravstveno osiguranje 24.10.2013 i još nisam dobila odgovor. Zamolila bi da mi neko ko ima više iskustva (meni je ovo prva povreda na radu od kad radim ovaj posao) objasni sledeće:

- koliko se čeka na odgovor

- kako izgleda potvrda matične filijale, da li samo pečatiraju tri primerka koja vraćaju i time se smatra da je povreda priznata ili pored toga posebno se izjašnjavaju da li je priznata povreda na radu ili nije. Ovo pitam jer nigde u Izveštaju o povredi na radu nisam videla posebnu rubriku gde se matična filijala izjašnjava po tom pitanju (a možda sam je i previdela)
View user's profile Send private message
Zoran Šukalo
Posted: Tue Nov 12, 2013 09:39 Reply with quote
Koleginice,

odgovor od Filijale se može čekati i do 10-ak dana (nekad i više). Vi svakako možete kontaktirati Filijalu i raspitati se dokle se stiglo sa Vašim predmetom.

Iz naše prakse, u slučaju priznavanja povrede osim 3 vraćena primerka (overena o d strane filijale) dobija se i Obaveštenje o priznavanju povrede.
View user's profile Send private message Visit poster's website
Makica
Posted: Tue Nov 12, 2013 15:38 Reply with quote
Hvala Zorane na brzom odgovoru.
Mene je baš "poteralo" kako se kaže u našem narodu, prvo povreda na radu pre 20-tak dana a danas mi je bila i inspekcija BZR i srećom sva mi je dokumentacija bila dobra. Danas sam dobila i odgovor od RFZO nakon 20 dana od kad sam poslala i priznali su povredu na radu.
Pored ispečatirana tri primerka poslali su i Obaveštenje i Ocenu da je priznata povreda na radu sa šifrom iz MKB.
View user's profile Send private message

All times are GMT + 2 Hours
Page 1 of 1
Post new topic

Jump to:  

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum