BZNR forum
Autor Poruka

<  Povrede na radu  ~  Povreda na radu-izveštaj RFZO

Makica
Poslao: Pon Nov 11, 2013 15:09 Odgovoriti sa citatom
Pridružio: 08 Avg 2013 Poruke: 7
Izveštaj o povredi na radu u pet primeraka poslala sam matičnoj filijala za zdravstveno osiguranje 24.10.2013 i još nisam dobila odgovor. Zamolila bi da mi neko ko ima više iskustva (meni je ovo prva povreda na radu od kad radim ovaj posao) objasni sledeće:

- koliko se čeka na odgovor

- kako izgleda potvrda matične filijale, da li samo pečatiraju tri primerka koja vraćaju i time se smatra da je povreda priznata ili pored toga posebno se izjašnjavaju da li je priznata povreda na radu ili nije. Ovo pitam jer nigde u Izveštaju o povredi na radu nisam videla posebnu rubriku gde se matična filijala izjašnjava po tom pitanju (a možda sam je i previdela)
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Zoran Šukalo
Poslao: Uto Nov 12, 2013 09:39 Odgovoriti sa citatom
Pridružio: 15 Dec 2008 Poruke: 221 Lokacija: Beograd
Koleginice,

odgovor od Filijale se može čekati i do 10-ak dana (nekad i više). Vi svakako možete kontaktirati Filijalu i raspitati se dokle se stiglo sa Vašim predmetom.

Iz naše prakse, u slučaju priznavanja povrede osim 3 vraćena primerka (overena o d strane filijale) dobija se i Obaveštenje o priznavanju povrede.
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Makica
Poslao: Uto Nov 12, 2013 15:38 Odgovoriti sa citatom
Pridružio: 08 Avg 2013 Poruke: 7
Hvala Zorane na brzom odgovoru.
Mene je baš "poteralo" kako se kaže u našem narodu, prvo povreda na radu pre 20-tak dana a danas mi je bila i inspekcija BZR i srećom sva mi je dokumentacija bila dobra. Danas sam dobila i odgovor od RFZO nakon 20 dana od kad sam poslala i priznali su povredu na radu.
Pored ispečatirana tri primerka poslali su i Obaveštenje i Ocenu da je priznata povreda na radu sa šifrom iz MKB.
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Prikaži poruke iz poslednjih:  

Sva vremena su GMT + 2 sata
Strana 1 od 1
Napiši novu temu

Idi na:  

Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu