BZNR forum
Autor Poruka

<  Izvođenje radova na gradilištu  ~  Ocena službe medicine rada

vojimir
Poslao: Sub Sep 20, 2014 15:36 Odgovoriti sa citatom
Pridružio: 14 Jun 2013 Poruke: 8
Mometalno radim kao lice za bezbednost na i zdravlje radu na jednom gradilištu.Za navedeno gradilište izradio sam Elaborat o uređenju gradilišta i uredno prijavio isto,a takođe izvršio procenu rizika za radno mesto za rad na visini koje je aktom određeno kao radno mesto sa povećanim rizikom.Radnici su izvršili lekarski pregled i osposobljeni za bezbedan i zdrav rad.Poslodavac koji me je angažovao poseduje Akt o proceni rizika ,ali u aktu nisu obuhvaćena radna mesta na gradilištu.Iz tog razloga urađena je izmena i dopuna postojećeg akta , ali nismo pribavili mišljenje službe medicine rada za radno mesto bravar montažer .Inspekcijskim nadzorom naloženo je da pribavimo mišljenje medicine rada za radno mesto bravar -montažer za rad na visini.Sobrirom da poslovi na gradilištu traju otprilike 3- 4 meseca ,da li je poslodavac u obavezi da pribavi mišljenje medicine rada za radno mesto koje proglašeno kao radno mesto sa povećanim rizikom.
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
ZJZ
Poslao: Pon Sep 22, 2014 08:38 Odgovoriti sa citatom
Pridružio: 23 Mar 2011 Poruke: 97
Malo podsećanje: član 13 Pravilnika za procenu rizika kaže
Na osnovu ocene službe medicine rada, poslodavac aktom o proceni rizika utvrđuje posebne zdravstvene uslove koje moraju ispunjavati zaposleni na radnom mestu sa povećanim rizikom ili za upotrebu odnosno rukovanje određenom opremom za rad.
Prema tome inspektor je (po meni) bio u pravu kada je zahtevao mišljenje medicine rada za radna mesta sa povećanim rizikom, i to nije uslovljeno dužinom izvođenja radova.
Prijatan dan.
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Prikaži poruke iz poslednjih:  

Sva vremena su GMT + 2 sata
Strana 1 od 1
Napiši novu temu

Idi na:  

Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu