BZNR forum
Autor Poruka

<  Važni datumi i dešavanja  ~  Dan BIZNR

ZJZ
Poslao: Čet Feb 21, 2013 13:55 Odgovoriti sa citatom
Pridružio: 23 Mar 2011 Poruke: 94
Poznato nam je da je Odlukom o ustanovljavanju dana bezbednosti i zdravlja na radu u Republici Srbiji ("Sl. glasnik RS", br. 17/2010) određen 28. april kao DAN BEZBEDNOSTI I ZDRAVLJA NA RADU.
Tokom proteklih godina nisam primetio da je bilo nekih ozbiljnijih aktivnosti povodom navedenog "dana BIZNR"(koje bi trebalo da prate i javni mediji), ali se nadam da će se nešto u budućnosti, možda čak i ove godine, promeniti. Confused

A Oglas iz novina je nadam se samo uvertira Exclamation
"Politika" (21. februar) objavljen oglas-OBAVEŠTENJE za dodelu priznanja u oblasti bezbednosti i zdravlja na radu za 2012. godinu!
Rok za podnošenje predloga je 21. mart 2013.
U tekstu piše da se dodatne informacije mogu potražiti na internet stranici Ministarstva rada,.....!
Ja moram da priznam da sam bio nesposoban da pronađem te dodatne informacije, te Vas molim da mi neko prosledi link (postoji mogućnost da informaciju još nisu ni objavili na internetu).
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
galamic
Poslao: Pet Feb 22, 2013 15:01 Odgovoriti sa citatom
Pridružio: 17 Avg 2008 Poruke: 1571 Lokacija: Beograd
Poštovani, na sajtu www.minrzs.gov.rs imate traženu informaciju,
pozdrav.
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
ZJZ
Poslao: Pon Feb 25, 2013 12:53 Odgovoriti sa citatom
Hvala kolega Galamiću, sada sam i ja našao na sajtu, ali u trenutku pisanja mog prethodnog teksta navedenog obaveštenja nije bilo.
Malo je nelogično da oglas prvo izađe u štampanom izdanju (a možda upravo tako i treba), ipak, dobro je da ga ima.
galamic
Poslao: Čet Maj 02, 2013 12:11 Odgovoriti sa citatom
Svetski dan bezbednosti i zdravlja na radu
Beta | 28. 04. 2012. - 11:52h |

Svetski dan bezbednosti i zdravlja na radu obeležava se danas, a statistika pokazuje da u Srbiji na radnom mestu godišnje strada oko 40 radnika, a oko 1.000 njih se teško povredi.

Statistika pokazuje da se najveći broj povreda na radu dešava zbog nepoštovanja bezbednosnih propisa i nekorišćenja zaštitne opreme, a povrede su najčešće na gradilištima.

Podaci Međunarodne organizacije rada pokazuju da godišnje 2,3 miliona ljudi u svetu pogine na poslu, što je u proseku 6.300 ljudi svakog dana, a posledica toga su gubici od četiri odsto svetskog bruto nacionalnog proizvoda.

Međunarodna organizacija rada ustanovila je 2003. godine 28. april
kao Svetski dan bezbednosti i zdravlja na radu. Pre toga bio je to Dan sećanja na poginule na radnom mestu...
ZJZ
Poslao: Pon Okt 20, 2014 11:29 Odgovoriti sa citatom
Poštovane kolege,
jutros sam na TV uhvatio deo intervijua Vere Božić-Trefald u kome je pomenuto da je u najavi Konferencija koja će se baviti stresom na radnom mestu (ili već nešto slično), moje je pitanje da li je nekome poznato o kakvoj je konferenciji reč i da li zna mesto i vreme održavanja?

Pretraživao sam po netu, ali nisam došao do podatka.

Pozdrav....
Zoran Šukalo
Poslao: Pon Okt 20, 2014 13:50 Odgovoriti sa citatom
Pridružio: 15 Dec 2008 Poruke: 221 Lokacija: Beograd
Poštovani

Evropska nedelja bezbednosti i zdravlja na radu Konferencija Upravljanje stresom na radu održava se 23. oktobra 2014 god. u objektu Klub narodnih poslanika Beograd ul. Tolstojeva 2

moderator Aleksandar Đorđević Agencija Superstar Worldwide

neznam da li je učestvovanje po pozivu
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
galamic
Poslao: Uto Okt 21, 2014 17:10 Odgovoriti sa citatom
Da Zorane, po ppzivu je seminar, zbog ograničenog broja mesta.
Organizuje Uprava u saradnji sa Agencijiom, Pozdrav.

Prikaži poruke iz poslednjih:  

Sva vremena su GMT + 2 sata
Strana 1 od 1
Napiši novu temu

Idi na:  

Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu