BZNR forum
Autor Poruka

<  Inspekcija rada  ~  ZAPISNIK inspekcije rada

viktorv
Poslao: Pet Jun 11, 2010 09:30 Odgovoriti sa citatom
Pridružio: 06 Jul 2009 Poruke: 129 Lokacija: Kovacica
Eto danas sam pročitao zapisnik inspekcije rada o inspekcijskoj kontroli picerije.

Zapisnik je napravljen 09.06.2010

I odmah da svim napomenem da inspektori sada imaju šablonski zapisnik sa 22 TAČKE, a među njima se nalzi i 10 (ili 9 jedna stavka mi nije baš jasna) koje se tiču BZNR.

ako nekog interesuje mogu da navedem sve tačke.

Zašto ovo pišem??? Pa zato što i pored togašto im je sve napisano, neki inspektori očito da neznaju da rade svoj posao.

Kao prvo: U opšte nije napisao rok za otklanjanje nedostataka, već je samo usmeno rekao poslodavcu da otkloni nedostatke do Ponedeljka.
Kao drugo: Poslodavac Picerije nema nikakva merenja (el. instalacija, mikroklima,...) koja su koliko ja znam obavezna, ali je inspektor rekao da mu to netreba.
Kao treće: nigde opet ne stoji PRVA POMOĆ (jeste da picerija nije gradilište ili rudnik ali je zakonom to onda trebalo da se definiše)

Jedina pozitivna stvar je da su počeli da sprovode neke delove zakona o BZNR i u delo pa makar ŠABLONSKI
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Zoran Šukalo
Poslao: Ned Jul 11, 2010 19:14 Odgovoriti sa citatom
Pridružio: 15 Dec 2008 Poruke: 221 Lokacija: Beograd
Moje zapažanje na Vaš komentar ŠABLONSKI.

Neko je zaključio da je primereno da zapisnik inspekcije ima istu formu u Subotici, Negotinu, Prijepolju, Leskovcu i Vranju pa se pristupilo izradi forme dokumenata a zatim edukaciji lica koja rade sa tim dokumentima. Nije za očekivati da u isto vreme svi rade na istom nivou.

Slažem se sa Vašom konstatacijom da ima pozitivnih pomaka i to treba da podržimo. Pozdrav
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
zoran trajkovic
Poslao: Sub Mar 28, 2015 00:44 Odgovoriti sa citatom
Pridružio: 19 Mar 2014 Poruke: 5
mogu li dobiti fornu zapisnika kontrole inspektora za rad..
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
galamic
Poslao: Ned Apr 05, 2015 06:51 Odgovoriti sa citatom
Pridružio: 17 Avg 2008 Poruke: 1572 Lokacija: Beograd
Nemojte žuriti sa analizom forme zapisnika inspekcije jer, u Narodnoj skupštini, se u toku sledeće sedmice završava rasprava o tekstu nacrta Zakona o inspekcijskom nadzoru i očekuje se njegovo usvajanje, najverovatnije na Veliki Četvrtak (glasanje je uglavnom čevrtkom). Mnogo toga će biti novo u postupanju inspekcija u Srbiji pa i inspekcije rada.

Tekst nacrta sa obrazloženjima mogu se preuzeti na sajtu Skupštine Srbije u delu Zakoni u proceduri.
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email

Prikaži poruke iz poslednjih:  

Sva vremena su GMT + 2 sata
Strana 1 od 1
Napiši novu temu

Idi na:  

Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu