BZNR Forum Index
Author Message

<  Primeri loše prakse  ~  RUDAR POGINUO U RUDNIKU LECE KRAJ MEDVEĐE

Slobodanka.Radojevic
Posted: Fri Mar 18, 2016 16:25 Reply with quote
izvor: Beta, 18.03.2016.

Rudar Martin Vasilevski (31) poginuo je noćas u rudniku zlata "Lece" kraj Medvedje, potvrdjeno je danas agenciji Beta.

Predsednik opštine Medvedja Nenad Arsić rekao je da se nesreća dogodila oko jedan čas posle ponoći u rudarskoj jami, kada se na rudara obrušila stena.

Vasilevski, koji je bio žitelj sela Lece, poginuo je na licu mesta.

Rudnik je pod zakupom engleskog fonda "Lajf stone kapital" (Life stone capital) sa sedištem u Dubaiju. Nadležni u rudniku nisu bili dostupni za komentar.
View user's profile Send private message
Zoran Šukalo
Posted: Sun Mar 20, 2016 09:54 Reply with quote
Komentar

Kad sam pročitao informaciju o smrtnom slučaju i da je rudnik Lece iznajmljen prelistao sam Zakon o bezbednosti i zdravlju na radu da se podsetim šta piše ko je poslodavac. To jest da li vlasnik privrednog društva mora da vidi zemlju u kojoj je kupio ili iznajmio PD koje u njegovom interesu radi i ostvaruje profit. koliko vidimo to je moguće u više varijanti. A da li je to usklađeno sa ostalim zakonima i podzakonskim aktima, procedurama koje sprovode inspekciski organi. Dok mi tragamo za rešenjima mislim i da će se menjati i način kako se rukovodi sa privrednim subjektima od strane vlasnika , pojedinaca ili akcionara, i kako oni biraju lica koja određuju za organizatore posla a po našem zakonu ODGOVORNA LICA
View user's profile Send private message Visit poster's website

All times are GMT + 2 Hours
Page 1 of 1
Post new topic

Jump to:  

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum