BZNR forum
Autor Poruka

<  Primeri loše prakse  ~  RUDAR POGINUO U RUDNIKU LECE KRAJ MEDVEĐE

Slobodanka.Radojevic
Poslao: Pet Mar 18, 2016 16:25 Odgovoriti sa citatom
Pridružio: 07 Apr 2008 Poruke: 1125
izvor: Beta, 18.03.2016.

Rudar Martin Vasilevski (31) poginuo je noćas u rudniku zlata "Lece" kraj Medvedje, potvrdjeno je danas agenciji Beta.

Predsednik opštine Medvedja Nenad Arsić rekao je da se nesreća dogodila oko jedan čas posle ponoći u rudarskoj jami, kada se na rudara obrušila stena.

Vasilevski, koji je bio žitelj sela Lece, poginuo je na licu mesta.

Rudnik je pod zakupom engleskog fonda "Lajf stone kapital" (Life stone capital) sa sedištem u Dubaiju. Nadležni u rudniku nisu bili dostupni za komentar.
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Zoran Šukalo
Poslao: Ned Mar 20, 2016 09:54 Odgovoriti sa citatom
Pridružio: 15 Dec 2008 Poruke: 221 Lokacija: Beograd
Komentar

Kad sam pročitao informaciju o smrtnom slučaju i da je rudnik Lece iznajmljen prelistao sam Zakon o bezbednosti i zdravlju na radu da se podsetim šta piše ko je poslodavac. To jest da li vlasnik privrednog društva mora da vidi zemlju u kojoj je kupio ili iznajmio PD koje u njegovom interesu radi i ostvaruje profit. koliko vidimo to je moguće u više varijanti. A da li je to usklađeno sa ostalim zakonima i podzakonskim aktima, procedurama koje sprovode inspekciski organi. Dok mi tragamo za rešenjima mislim i da će se menjati i način kako se rukovodi sa privrednim subjektima od strane vlasnika , pojedinaca ili akcionara, i kako oni biraju lica koja određuju za organizatore posla a po našem zakonu ODGOVORNA LICA
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora

Prikaži poruke iz poslednjih:  

Sva vremena su GMT + 2 sata
Strana 1 od 1
Napiši novu temu

Idi na:  

Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu