BZNR forum
Autor Poruka

<  Stručni ispit  ~  Jedno pitanje?

milanjsd9
Poslao: Uto Nov 13, 2012 02:13 Odgovoriti sa citatom
Pridružio: 05 Sep 2012 Poruke: 3
Poštovane kolege,

Molim Vas za odgovor na jedno pitanje.

Naime, treba da polažem stručni ispit pa me interesuje da li kada se položi pismeni deo - posebnog dela ispita (a padne se posle toga usmeni), da li taj pismeni deo (posebnog dela) ostaje da važi.

U nadi da nisam bio previše konfuzan u pitanju, unapred se zahvaljujem na odgovoru.
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Zoran Šukalo
Poslao: Sre Nov 14, 2012 08:33 Odgovoriti sa citatom
Pridružio: 15 Dec 2008 Poruke: 221 Lokacija: Beograd
Kolega Milane

ti već razmišljaš o tome da ćeš pasti na nekom delu ispita. Moraš da veruješ u sebe i pored toga što nisi siguran da si sve naučio. Vreme će pokazati da ćeš morati da učiš stalno u toku rada i vrlo brzo ćeš zaboraviti polaganje ispita kao problem. Ako imaš položen vozački ispit da li ti padne na pamet kad sedneš u kola kad si polagao ispit kako nisi nešto znao ili baš dobro uradio.

Veruj u sebe trudi se da razumeš logiku u svim aktivnostima

Pozdrav
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
milanjsd9
Poslao: Sre Nov 14, 2012 17:08 Odgovoriti sa citatom
Poštovani g-dine Šukalo,

Da se naslutiti iz mog pitanja poštovanim kolegama da razmišljam da padnem na nekom delu ispita, odnosno da nisam siguran u sebe, ali nije tako. Da sam tako razmišljao, odnosno da nisam bio siguran u sebe i da ne uključujem logiku sve što radim, ne bih ni diplomirao zaštitu na radu, barem ne u roku i sa dobrim prosekom.
Ipak bez obzira na sve Stručni ispit je nešto novo za mene, uopšte (naravno ne i samo gradivo), pa sam bio slobodan da što više prikupim informacija (jer informacija je moć, zar ne?), odnosno da sagledam Stručni ispi u celini, čak i na način šta se dešava sa pismenim delom, ako padneš usmeni na posebnom delu.
Bez obzira što sam dipl. inž. znr - mislim da nema mesta improvizaciji, tipa: -ma ja to znam, učio sam to- i sl.
Apsolutno se slažem sa Vama kao i za učenje u toku rada - obavio sam pripravnički u struci dok sam bio apsolvent na fakultetu i tek tu vidiš koliko treba da učiš, i uvek ima nešto što ne znaš, apsolutno ste u pravu.

Hvala na podršci i srdačan pozdrav
Slobodanka.Radojevic
Poslao: Pet Nov 16, 2012 13:34 Odgovoriti sa citatom
Pridružio: 07 Apr 2008 Poruke: 1084
Pozdrav Milane,

Da se vratimo na Vaše pitanje.
U slučaju da položite pismeni deo posebnog dela ispita, a padnete usmeni u sledećem roku polažete samo usmeni. Ali ovaj pismeni deo vam ne važi trajno, već se priznaje samo u sledećem roku. To bi trebalo da bude dovoljno Smile
milanjsd9
Poslao: Pet Nov 16, 2012 19:26 Odgovoriti sa citatom
Poštovana g-djo Radojević,

Zahvaljujem Vam se na informaciji i nadam se da će to da bude dovoljno Very Happy
U stvari postaraću se da bude iz prvog Wink ali rekoh nije na odmet znati.

Bio bih slobodan da Vas pitam da li možda imate primerak ispitnog zadatka iz procene rizika - čisto da vidim kako zadatak izgleda, odnosno kakav princip rada na zadatku, manje-više, očekuje komisija.

Moj e-mail je: milanjsd@gmail.com

Još jednom se zahvaljujem i srdačan pozdrav
ThinkingGost
Poslao: Čet Mar 17, 2016 14:33 Odgovoriti sa citatom
Pridružio: 17 Mar 2016 Poruke: 4
Upucena sam u polaganje ispita i kako i sta sadrzi ispit itd. ali me interesuje koliko ovaj posao oduzima vremena. Obzirom da bih polagala kao fizicko lice bez iskustva za rad u jednoj firmi. U pitanju je samo jedna firma koja bi me i poslala i platila polaganje, pa ako ima dosta posla i obaveza oko pracenja tih seminara, koliko su obavezni, da li da delegiram nekoj drugoj osobi u firmi.

Unapred hvala Surprised
nikola jovanovic
Poslao: Sub Mar 19, 2016 15:58 Odgovoriti sa citatom
Pridružio: 12 Mar 2016 Poruke: 11 Lokacija: leskovac
pozdrav svima..nadam se da cete mi pomoci...radim u bolnici u leskovcu ....trebam da pocnem da radim kao lice za bezbednost i zdravlje na radu pa moram da polazem strucni ispit..pa bi zamolio sve ljude koji mogu da mi pomognu ili posalju pitanja odgovore...hvala unapred...
Slobodanka.Radojevic
Poslao: Pon Mar 21, 2016 11:34 Odgovoriti sa citatom
Pridružio: 07 Apr 2008 Poruke: 1084
ThinkingGost ::
Upucena sam u polaganje ispita i kako i sta sadrzi ispit itd. ali me interesuje koliko ovaj posao oduzima vremena. Obzirom da bih polagala kao fizicko lice bez iskustva za rad u jednoj firmi. U pitanju je samo jedna firma koja bi me i poslala i platila polaganje, pa ako ima dosta posla i obaveza oko pracenja tih seminara, koliko su obavezni, da li da delegiram nekoj drugoj osobi u firmi.

Unapred hvala Surprised

ThinkingGost,
Pokušaću da odgovorim na Vaše pitanje, mada nisam sigurna da sam dobro razumela, da li se odnosi na polaganje ispita ili obavljanje poslova lica za BZR.
Što se polaganja ispita tiče, postoji program, literatura, kolege koje su polagale Vam mogu proslediti ispitna pitanja i možete se spremati samostalno ili pohađati pripremnu nastavu. Nastava nije obavezna, ali ako imate mogućnosti, svakako preporučujem. Koliko će Vam vremena trebati da se pripremite za polaganje ne mogu da Vam kažem, iskustva su različita.
Što se obavljanja posla lica za BZR tiče, treba imati na umu da je to pre svega odgovoran posao, koji zahteva svakodnevno angažovanje. Koliko će to angažovanje biti zavisi od mnogo faktora, najviše od profila firme u kojoj ćete raditi: tehnoloških procesa, broja zaposlenih, broja lokacija, opreme za rad koja se koristi i dr, od toga da li je izrađena osnovna dokumentacija i uspostavljen sistema BZR koji treba održavati, ali i od Vašeg uključivanja u posao (pošto nemate iskustva), posvećenosti poslu i još mnogo čega. Izmenama i dopunama Zakona o BZR predviđeno je i usavršavanje znanja zaposlenih koji obavljaju poslove lica za BZR, pretpostavljam da će to podrazumevati pohađanje seminara i drugih oblika edukacije, ali za sada još nije izašao propis koji to bliže određuje.
Nadam se da sam uspela da Vam dam koristan odgovor, a ako imate još pitanja javite se.
ThinkingGost
Poslao: Čet Mar 31, 2016 08:27 Odgovoriti sa citatom
Pridružio: 17 Mar 2016 Poruke: 4
Mislila sam konkretno na rad, na obavljanje poslova BZR. U pitanju je malo proizvodno preduzece sa 20-tak radnika, i obavljala bih te poslove samo za to preduzece u kom radim. S tim da vec ima posla, konkretno me interesovalo da li je to posao obima koji zahteva puno radno vreme ili se moze uklopiti u okviru radnog vremena? Posto razmisljamo da li da ja preuzmem ili da delegiramo taj deo posla?

Prikaži poruke iz poslednjih:  

Sva vremena su GMT + 2 sata
Strana 1 od 1
Napiši novu temu

Idi na:  

Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu