BZNR Forum Index
Author Message

<  Lice za BZR  ~  Elaborat gradilišta

igor019
Posted: Wed Nov 15, 2017 01:36 Reply with quote
Postovani, imam pitanje a sam otvorio temy kako bih dobio odgovor.
Pod 1.
Izvodim radove u firmi Eliksir Prahovo.
Obezbedjenje za zastitu na radu mi trazio da mu dostavim Elaborat o gradilistu zastite na radu, pa me zanima , da li ja to mogu sam da napravim ?

Pod 2.

Interesuje me gde bih mogao zavrsiti kuras za zastitara na radu , kako ne bih uposljavao lice drugo vec taj deo posla obavljao ja .
Hvala na odgovoru.
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
Slobodanka.Radojevic
Posted: Tue Nov 21, 2017 10:32 Reply with quote
Igore,

Pokušaću da odgovorim na Vaša pitanja:

1. Pravilnikom o sadržaju elaborata o uređenju gradilišta ("Sl. glasnik RS", br. 121/2012 i 102/2015) propisano je koje elemente elaborat treba da sadrži, pa shodno tome možete da utvrdite da li sami možete da ga izradite. Uobičajeno je da ga izrađuje rukovodilac gradilišta u saradnji sa stručnim licem za BZR.

2. Što se tiče obavljanje poslova lica za bezbednost i zdravlje na radu, ispit se polaže u Upravi za bezbednost i zdravlje na radu u Beogradu, a pripremnu nastavu (koja nije obavezna, ali je vrlo korisna), koja uključuje i potrebnu literaturu, organizuje Centar za edukaciju TEHPRO d.o.o. Do sada smo organizovali nastavu za 81 grupu polaznika, a sledeća je u terminu od 4. do 9. decembra. Ukoliko ste zainteresovani, za sve detalje možete kontaktirati koleginicu Vesnu Papak na 062/808-1706.
View user's profile Send private message

All times are GMT + 2 Hours
Page 1 of 1
Post new topic

Jump to:  

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum