BZNR forum
Autor Poruka

<  Lice za BZR  ~  Elaborat gradilišta

igor019
Poslao: Sre Nov 15, 2017 01:36 Odgovoriti sa citatom
Pridružio: 13 Nov 2017 Poruke: 1 Lokacija: Zajecar
Postovani, imam pitanje a sam otvorio temy kako bih dobio odgovor.
Pod 1.
Izvodim radove u firmi Eliksir Prahovo.
Obezbedjenje za zastitu na radu mi trazio da mu dostavim Elaborat o gradilistu zastite na radu, pa me zanima , da li ja to mogu sam da napravim ?

Pod 2.

Interesuje me gde bih mogao zavrsiti kuras za zastitara na radu , kako ne bih uposljavao lice drugo vec taj deo posla obavljao ja .
Hvala na odgovoru.
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora Yahoo Messenger
Slobodanka.Radojevic
Poslao: Uto Nov 21, 2017 10:32 Odgovoriti sa citatom
Pridružio: 07 Apr 2008 Poruke: 931
Igore,

Pokušaću da odgovorim na Vaša pitanja:

1. Pravilnikom o sadržaju elaborata o uređenju gradilišta ("Sl. glasnik RS", br. 121/2012 i 102/2015) propisano je koje elemente elaborat treba da sadrži, pa shodno tome možete da utvrdite da li sami možete da ga izradite. Uobičajeno je da ga izrađuje rukovodilac gradilišta u saradnji sa stručnim licem za BZR.

2. Što se tiče obavljanje poslova lica za bezbednost i zdravlje na radu, ispit se polaže u Upravi za bezbednost i zdravlje na radu u Beogradu, a pripremnu nastavu (koja nije obavezna, ali je vrlo korisna), koja uključuje i potrebnu literaturu, organizuje Centar za edukaciju TEHPRO d.o.o. Do sada smo organizovali nastavu za 81 grupu polaznika, a sledeća je u terminu od 4. do 9. decembra. Ukoliko ste zainteresovani, za sve detalje možete kontaktirati koleginicu Vesnu Papak na 062/808-1706.
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Prikaži poruke iz poslednjih:  

Sva vremena su GMT + 2 sata
Strana 1 od 1
Napiši novu temu

Idi na:  

Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu