BZNR forum
Autor Poruka

<  Ekologija  ~  STANARI OPET ČISTE NASELJE VOJVODA VLAHOVIĆ

NikolaD
Poslao: Sre Sep 18, 2019 11:24 Odgovoriti sa citatom
Pridružio: 09 Sep 2019 Poruke: 41
izvor - "Politika"

Svetski dan čišćenja biće obeležen 21.septembra, a globalnoj akciji borbe protiv smeća pridružiće se i stanovnici beogradskog naselja Vojvoda Vlahovic.

Marko Mladenović iz udruženja "Moje naselje" objašnjava da će sve prikupljeno đubre biti sortirano za reciklažu, a za učesnike akcije obezbeđene su zaštitne rukavice, dzakovi, kese...

" Sve je zapravo počelo kada sam ja očistio oko svoje zgrade,onda smo očistili oko komšijine i tako se akcija širila. Ljudi su to videli i podržali nas. U aprilskoj akciji odneto je dosta otpada i očekujemo da će smeća biti znatno manje. Promenila se svest stanovnika, mi smo porasli kao udruženje i izdejstvovali smo tri reciklažna ostrva i veći broj kontejnera. Sada je znatno čistije i dalje radimo na tome da postanemo zeleno, ekološko naselje" objašnjava Mladenović

Kada su na ruke prvi put stavili rukavice i prihvatili se čišćenja, stanari ovog kraja živeli su znatno drugačije. Kuriozitet je u tome da se ovo naselje prostire na teritorijama dve opštine, Zvezdare i Voždovca, te je često dolazilo do propusta uradu komunalnih službi, koje su ih blago rečeno, zapostavljale, pa se smeće akumuliralo po ulicama i ometalo redovan saobraćaj.

Zahvaljujući stanarima i njihovim akcijama, naselje Vojvoda Vlahović je sada "vidljivije" za nadležne službe. Akciju čišćenja podržala je i opština Zvezdara, a iz "Gradske čistoće" koja sada redovno prazni kontejnere, obećali su da će sopstvenom mehanizacijom ukloniti i nekoliko mini-deponija koje se nalaze na obodu naselja.
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Prikaži poruke iz poslednjih:  

Sva vremena su GMT + 2 sata
Strana 1 od 1
Napiši novu temu

Idi na:  

Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu