BZNR forum
Autor Poruka

<  Oprema za rad i LZS  ~  Odsustvo primene zakona BZNR od strane direktora-preduzetnik

Ivan Čipan
Poslao: Čet Mar 12, 2015 18:05 Odgovoriti sa citatom
Pridružio: 08 Feb 2015 Poruke: 5 Lokacija: Sremska Mitrovica
U jednoj od tema koju sam postavio ranije na sajtu, a za one koji ne znaju, pomenuo sam da sam započeo inzenjersku praksu, pa shodno tome nisam u potpunosti ni upoznat sa pravilima BZNR u praksi.

Naime, praksu obavljam u firmi za lagerovanje, preradu žitarica kao i izradu flipsa i drugih proizvoda, no neću je imenovati.

Dakle, imam "problem", u Aktu o proceni rizika pročitao sam rečenicu koja glasi "svaki radnik na svom radnom mestu je shodno zakonu dužan i treba da mu se obezbede lična zaštitna sredstva, ali da ista ta sredstva mogu da kasne sa nabavkom".
Moje prvo pitanje je da li to može uopšte da se piše u Aktu o proceni rizika?
Drugo, koje su mere koje mogu da se izvrše ukoliko direktor firme-preduzetnik ne odobri na vreme ili čak uopšte, finasiska sredstva za nabavku istih.
Treće, da li postoji neki lični sporazum ili dokument za skidanje odgovornosti sa lica za BZNR sa zaposlenima ili direktorom - preduzetnikom?
Dodao bih da neki od radnika nemaju adekvatna sredstva lične zaštite ili im je stara dotrajala, a na nova se čeka već duži vremeniski period.
Dakle, stavljam se u kožu lica za BZNR u toj firmi u nekoj budućnosti ili situaciji koja i mene možda zadesi u nekoj drugoj radnoj organizaciji.
Bez obzira, u interesu mi je da pomognem i zaštitim radnika ali i sebe od neodgovornih direktora firmi - preduzetnika.
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Zoran Šukalo
Poslao: Sub Mar 14, 2015 11:04 Odgovoriti sa citatom
Pridružio: 15 Dec 2008 Poruke: 221 Lokacija: Beograd
Poštovani kolega
pročitavši tekst pomislio sam šta će Ivan naučiti na praksi.
Lica za BZR su odlukom poslodavca određena da planiraju i sprovode preventivne mere u oblasti bezbednosti i zdravlja na radu. Lice sagledava radne procese, radnu okolinu i organizaciju rada i izrađuje plan aktivnosti za određen period da bi preventivne mere sprovodio i obaveštavao poslodavca.
Lice za BZR NE pomaže ni poslodavcu a ni zaposlenima kao i što NE treba da zaštiti radnika nego da radi posao na način kojim se poštuje Zakonska regulativa obaveštavajući poslodavca blagovremeno, dajući predloge i sprovoditi prihvaćene - usvojene odluke poslodavca.

Mislim da na našem tržištu mali broj poslodavaca dobija kvalitetne informacije od stručnih lica da bi mogli da donose dobre odluke koje se odnose na njih a indirektno na zaposlene.
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Ivan Čipan
Poslao: Pet Mar 20, 2015 20:31 Odgovoriti sa citatom
Pridružio: 08 Feb 2015 Poruke: 5 Lokacija: Sremska Mitrovica
Hvala Vam na odgovoru Zorane.
No umeđuvremenu sam došao do odgovora i eto još nešto naučio.
Sad kad sam upoznat sa odgovorom, sramota me je šta sam pitao.
Nadam se da mi neće niko zameriti na ovom ispadu. Trudiću se više!

Hvala još jednom
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Prikaži poruke iz poslednjih:  

Sva vremena su GMT + 2 sata
Strana 1 od 1
Napiši novu temu

Idi na:  

Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu