BZNR forum
Autor Poruka

<  Povrede na radu  ~  Bolovanje po osnovu posledica povrede na radu

neah
Poslao: Pon Apr 20, 2015 12:32 Odgovoriti sa citatom
Pridružio: 20 Apr 2015 Poruke: 1
Postovani,

Suprug je 27.11.2014 pretrpeo tesku povredu na radnom mestu, prelom lobanje, nagnjecenje mozga i prelom rebara. Zakazano mu je MRI snimanje za 28.05.2015 jer je na zadnjem CT snimku jos uvek bilo prisutno krvarenje i hematom. Kako se 27.05.2015 navrsava sest meseci bolovanje, Komisija je predlozila da prekine bolovanje na desetak dana da ga ne bi poslali na IK obradu jer navodno sigurno nece dobiti pa da se ponovo otvori bolovanje po osnovu posledica povrede na radu. Ono sto nas interesuje je, da li u tom slucaju i dalje ima 100% bolovanje ili se to sada vodi kao obicno bolovanje koje se isplacuje 65% od licnog dohotka.

Unapred zahvalni na odgovru
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
ZJZ
Poslao: Pon Apr 20, 2015 14:13 Odgovoriti sa citatom
Pridružio: 23 Mar 2011 Poruke: 97
Poštovana,
Ja to zovem bezobrazlukom sistema zdravstvenog osiguranja (čitaj, Fonda zdravstvenog osiguranja).
Moje mišljenje je da: NE PRIHVATITE PREKID BOLOVANJA.
Slažem se da može da se kasnije bolovanje nastavi kao "povreda na radu" (sa bolovanjem od 100%, a to nije jednostavna procedura da se sprovede do kraja), ali to nije cilj, na žalost JEDINI CILJ Fonda je da zaštiti svoje fondove (mada mi je malo čudno, jer bolovanje usled povrede na radu ide na teret Poslodavca, za svo vreme trajanja)...
Ako je potrebno dalje lečenje (lečenje nije završeno) onda neka se i vodi kao bolovanje (pa ako treba, a treba, i da se uputi na IK), ne razumem "dušebrižnike" koji bi bolesnom čoveku uskratili pravo na bolovanje!?
Želim povređenom brzi oporavak!

S'poštovanjem
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Prikaži poruke iz poslednjih:  

Sva vremena su GMT + 2 sata
Strana 1 od 1
Napiši novu temu

Idi na:  

Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu