BZNR forum
Autor Poruka

<  Pravna regulativa  ~  Uredba o kriterijumima za utvrđivanje naknade za ZŽS

Zoran Božinović
Poslao: Pon Mar 22, 2010 12:41 Odgovoriti sa citatom
Pridružio: 22 Jul 2009 Poruke: 59 Lokacija: Kragujevac
Interesuje me komentar na ovu Uredbu i Uredbu o aktivnostima čije obavljanje utiče na životnu sredinu. Naime, da li se naknade koje se ovde pominju odnose na fazu projektovanja i izgradnje objekata obuhvaćenih Uredbom ili je to godišnja nadoknada.

Poslao: Sre Apr 07, 2010 11:12 Odgovoriti sa citatom
Pridružio: 07 Apr 2010 Poruke: 2
Zoran Božinović ::
Interesuje me komentar na ovu Uredbu i Uredbu o aktivnostima čije obavljanje utiče na životnu sredinu. Naime, da li se naknade koje se ovde pominju odnose na fazu projektovanja i izgradnje objekata obuhvaćenih Uredbom ili je to godišnja nadoknada.

Poštovani g-dine Božinoviću
1.Uredbom o aktivnostima čije obavljanje utiče na životnu sredinu određuju se aktivnosti koje obuhvataju sve zahvate (stalne ili privremene) kojima se menjaju ili se mogu promeniti stanja i uslovi u životnoj sredini.
Ovom uredbom praktično se definišu projekti za koje je obavezna procena uticaja na životnu sredinu i projekti za koje se može zahtevati procena uticaja na životnu sredinu.
2.Uredbom o kriterijumima za utvrđivanje naknade za zaštitu i unapređenje životne sredine i najvišeg iznosa naknade propisuju se iznosi naknada za zaštitu i unapređenje životne sredine.
Naknada pomenuta uredbom je godišnja naknada.(Članom 2. Propisani su kriterijumi za utvrđivanje naknade a članom 3. i visine naknada).
Srdačan pozdrav
Gordana Vasojević,dipl.fiz.hem.
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Zoran Božinović
Poslao: Sre Apr 07, 2010 11:23 Odgovoriti sa citatom
Pridružio: 22 Jul 2009 Poruke: 59 Lokacija: Kragujevac
Hvala najlepše na odgovoru.
Pitanje sam postavio jer mi je nelogično da se izdvaja 0,4% od prihoda nekog preduzeća, logičnije bi bilo da se izdvaja od profita. Sa druge strane postoji mogućnost povraćaja novca, ali tek sledeće godine, stekao sam utisak da se neke naknade duplo naplaćuju, jednu republika a drugu lokalna samouprava.
Još jednom hvala na odgovoru.

Prikaži poruke iz poslednjih:  

Sva vremena su GMT + 2 sata
Strana 1 od 1
Napiši novu temu

Idi na:  

Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu