BZNR forum
Autor Poruka

<  Stručni ispit  ~  Stručni ispit za iz oblasti bezbednosti i zdravlja

Nenad
Poslao: Sub Feb 21, 2009 22:33 Odgovoriti sa citatom
Pridružio: 21 Feb 2009 Poruke: 15 Lokacija: Kruševac
Moram da položim ispit na osnovu rešenja poslodavca i ovih dana sam ga prijavio. Počeo sam da učim ali bih voleo da znam kako je to u praksi. Ne ono tipa "strašno je da strašnije ne može biti i polaže jedan od sto" već me interesuje realno, stvarno kako to izgleda. Na šta treba obratiti veću pažnju, koliko detaljno treba znati i slično. Hvala unapred.('Rolling Eyes')
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
milutin.jelić
Poslao: Pon Feb 23, 2009 11:50 Odgovoriti sa citatom
Pridružio: 21 Apr 2008 Poruke: 137
Stručni ispit nije bauk, ali zahteva ozbiljan rad. Osnovni problem je postavljanju sistema u glavi - šta se zapravo traži na ispitu, jer je program, a posebno literatura dosta "razbarušena". TEHPRO organizuje pripremnu nastavu. Do sada smo imali preko 40 grupa širom Srbije. Nenade, zemljače, s obzirom da si već prijavio ispit, a da je naša sledeća grupa u tek krajem marta u Beogradu, bojim se da si za organizovanu nastavu zakasnio. Ali, ne ostavljamo prijatelje na cedilu. Javite se Branku, našem saradniku u Kruševcu, na mail branko@tehpro.co.rs i dobićete pravu sliku o ispitu i prave instrukcije za pripremu.
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Nenad
Poslao: Pon Feb 23, 2009 18:07 Odgovoriti sa citatom
Hvala kolega na pomoći. Sve najbolje.
OLGA
Poslao: Uto Feb 24, 2009 12:02 Odgovoriti sa citatom
Pridružio: 01 Okt 2008 Poruke: 9 Lokacija: Kragujevac
Pošto sam mašinski inženjer meni je stručni ispit bio kao prosečni ispit na mašinstvu. Zakone nauči, a propise pročitaj 2 puta i izvuci pouku - opširni su ali imaju zajedničku suštinu.Stvarno je bitno da se ubaciš u taj film - zaštita, zaštitne naprave, lična zaštitna sredstva.... Wink
Nenad
Poslao: Čet Feb 26, 2009 08:07 Odgovoriti sa citatom
Jasno mi je da sve pravilnike trebam da pozanjem, a da li se na ispitu nekim pravilnicima daje veći a drugima manji značaj. Dakle pitam za ispite a ne uopšte o značaju pravilnika jer su svi značajni.
Nenad
Poslao: Sre Mar 04, 2009 18:31 Odgovoriti sa citatom
Da li ima neko strpljenja da opise pisani deo ispita detaljnije. Dobio sam poziv za ispit pa se pitam kako da taj deo ispita spremam. Unapred hvala.
branko radonjić
Poslao: Čet Mar 05, 2009 19:28 Odgovoriti sa citatom
Pridružio: 23 Apr 2008 Poruke: 61
Postovani kolega,
Da si mi se obratio telefonom, po preporuci Milutina do sada bi već imao dvadesetak rešenih zadataka i sva pitanja i odgovore koji se odnosi na poseban deo ispita. Nije kasno i to će ti mnogo pomoći. Izvlačiš zadatak za pismeni deo ispita, koji odprilike glasi: sastavi: opis procesa rada i utvrđivanje radnih aktivnosti zaposlenog pri korišćenju opreme za rad... i na osnovu prepoznatih opasnosti i štetnosti sastavi listu opasnosti i štetnosti, proceni rizik i sastavi predlog načina i mera za otklanjanje...rizika. Daću ti orginal zadatka. Imaš dva sata i možeš da koristiš literaturu. Ni malo nije teško (za profesonalce), ali treba poznavati zakon i podzakonske propise.Posle rešavanja ovog zadatka pisano odgovaraš na još jedan zadatak (temu) o opštim i posebnim merama zaštite - onih 11 pravilnika, pa tek onda usmeni deo gde odgovaraš na pitanja u vezi sa procenom rizika i poznavanja tehničkih propisa i pravilnika. Ova tema je široka za forum. Pozdrav Rolling Eyes Laughing
Nenad
Poslao: Sre Mar 11, 2009 20:48 Odgovoriti sa citatom
Zahvaljujem se kolegi Radonjiću na nesebičnoj pomoći koju mi je pružio savetom i materijalima da bi spremio ispit kako treba ali i stekao pravo znanje iz oblasti bezbednosti i zdravlja. Kolega, hvala.
Nenad
Poslao: Pon Mar 23, 2009 16:18 Odgovoriti sa citatom
U nedelju završih ispit i zaista treba pomoći budućim kandidatima savetima i iskustvom da uspešno polože. Što nas je više jači smo.
branko radonjić
Poslao: Pon Mar 23, 2009 18:52 Odgovoriti sa citatom
Pridružio: 23 Apr 2008 Poruke: 61
Čestitam Nenade na položenom ispitu. Znao sam da ćeš položiti, jer imaš dosta teoretskog znanja. Iskustvo i praksa dolazi. Smile
Branko Radonjić
astra
Poslao: Sre Apr 29, 2009 08:58 Odgovoriti sa citatom
Pridružio: 12 Jan 2009 Poruke: 3
branko radonjić ::
Čestitam Nenade na položenom ispitu. Znao sam da ćeš položiti, jer imaš dosta teoretskog znanja. Iskustvo i praksa dolazi. Smile
Branko Radonjić

Gospodine branko, vise puta sam vas kontaktirao u vezi, ove vrste pomoci, ali izgleda bezuspesno. Posto pratim Vas rad *i uopste tehpro tima* molim Vas za pomoc upravo za polaganje strucnog ispita. Dosta dugo vec citam zakone i propise, radim priimere akata na osnovu literature, ide to ali sporo i tesko. Nije da bezim od toga ali i sami znate da lakse pohvatati sve konce kada neko objasni postupak.
Stoga Vas molim za pomoc.
prosjeg752@gmail.com, nenad
Hvala pozdrav
astra
Poslao: Sre Apr 29, 2009 08:59 Odgovoriti sa citatom
Pridružio: 12 Jan 2009 Poruke: 3
Nenad ::
U nedelju završih ispit i zaista treba pomoći budućim kandidatima savetima i iskustvom da uspešno polože. Što nas je više jači smo.

Imenjace, cestitam na polozenom ispitu, i ujedno te molim za pomoc, Vec znas sta treba.
Hvala.
prosjeg752@gmail.com, nenad
milutin.jelić
Poslao: Sre Apr 29, 2009 09:12 Odgovoriti sa citatom
Pridružio: 21 Apr 2008 Poruke: 137
Nenad ::

Čestitam na položenom ispitu. Idemo dalje u osposobljavanju. Dođi na seminar 28. i 29. maja u "Sava centar" Bgd.
Nenad
Poslao: Sre Apr 29, 2009 17:31 Odgovoriti sa citatom
Hvala na čestitkama. već sam ušao u vatru i mogli bi da pričamo o problemima početaka jer su verovatno slični kod svih. Naravno da šaljem sve što imam svima kojima treba.
Pozdrav svima i srećan nam dan bezbednosti i zdravlja koji beše juče
Nenad
nelle86
Poslao: Sre Apr 29, 2009 19:46 Odgovoriti sa citatom
Pridružio: 28 Apr 2009 Poruke: 14 Lokacija: Beograd
Pozdrav svima

Ja sam Nenad

Pre svega hteo bih da kazem da mi je jako drago sto postoji jedan ovakav forum koji se iskljucivo bavi ovom tematikom i sto ima puno interesenata i ljudi koji se bave ovim poslom.

Ja radim kao gradjevinski tehnicar u jednoj gradjevinskoj firmi i pre nekih 15-ak dana poceo sam da spremam ovaj strucni ispit jer cu pored svega ostalog biti i lice za bezbednost i zdravlje na radu.
Od literature imam neki Prirucnik koji izdaje Fakultet zastite na radu iz Nisa i neke Zakone, Pravilnike i jos po nesto.

Sto se tice Pravilnika o nacinu, programu i visini troskova za polaganje ovog ispita, on mi je uglavnom jasan, ali ima par stvari koje ne razumem bas najbolje. Naime, nije mi jasan onaj deo oko pregleda i ispitivanja opreme za rad i uslova radne okoline. Da li svi kandidati moraju to da znaju na ispitu ili to uce samo oni koji su se prijavili za taj deo, tj oni koji su podneli obrazac 1b i 1v?

Naravno, svaki savet i svaka pomoc je dobrodosla i bio bih zahvalan svima koji mogu da mi pomognu.

Prikaži poruke iz poslednjih:  

Sva vremena su GMT + 2 sata
Strana 1 od 18
Idi na stranu 1, 2, 3 ... 16, 17, 18  Sledeci
Napiši novu temu

Idi na:  

Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu