BZNR forum
Autor Poruka

<  Stručni ispit  ~  Fizičko lice i mogućnost dobijanja licence

oica72
Poslao: Pet Avg 21, 2009 09:52 Odgovoriti sa citatom
Pridružio: 20 Avg 2009 Poruke: 1
Po obrazovanju sam diplomirani mašinski inženjer i radim na poslovima procene rizika u jednoj osiguravajućoj kući. Samo da pojasnim: moj posao je da, u ime moje firme, izvršim obilazak objekata i opreme potencijalnog osiguranika i da na osnovu internih kriterijuma iznesem mišljenje o mogućim rizicima i obimu potencijalnih šteta a u cilju donošenja odluke o opravdanosti pružanja osiguravajućeg pokrića i utvrđivanja premijskih stopa pri određivanju visine premije osiguranja.
U poslednje vreme ozbiljno razmišljam o dodatnoj edukaciji a pre svega o sticanju licence za obavljanje poslova pregleda i ispitivanja opreme za rad i ispitivanja uslova radne okoline kao i ostalih licenci.
Moje pitanje je da li ja, kao fizičko lice, imam pravo na polaganje stručnog ispita za dobijanje navedene licence ili licenci?
Hvala
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
milutin.jelić
Poslao: Pon Avg 24, 2009 09:40 Odgovoriti sa citatom
Pridružio: 21 Apr 2008 Poruke: 137
oica72 ::
U poslednje vreme ozbiljno razmišljam o dodatnoj edukaciji a pre svega o sticanju licence za obavljanje poslova pregleda i ispitivanja opreme za rad i ispitivanja uslova radne okoline kao i ostalih licenci.
Moje pitanje je da li ja, kao fizičko lice, imam pravo na polaganje stručnog ispita za dobijanje navedene licence ili licenci?

Kao fizičko lice možete da polažete sve stručne ispite iz oblasti BZR i to:
- Ispit za obavljanje stručnih poslova BZR. U ovom slučaju dobijate UVERENJE o položenom stručnom ispitu sa kojim NE možete samostalno da radite, ali bi ste mogli da vodite stručne poslove BZR za svoju osiguravajuću kuću, ili da radite za pravno lice ili preduzetnika koji imaju licence za obavljanje stručnih poslova BZR.
- Ispit za obavljanje poslova ODGOVORNOG lica za pregled i ispitivanje opreme za rad i ispit za obavljanje poslova ODGOVORNOG lica za ispitivanje uslova radne okoline. Ako položite neki od ovih ispita i imate tri godine radnog iskustva na ovim poslovima, možete podneti zahtev za dobijanje LICENCi za obavljanje poslova odgovornog lica. Sa ovim licencama možete da vršite preglede i ispitivanja, ali za pravna lica (preduzeća) koja se ovim poslovima profesionalno bave i imaju LICENCE za obavljanje poslova pregleda i ispitivanja.

U koliko želite detaljnije informacije o programu i načinu polaganja ovih ispita i o mogućnostima za rad sa ovim uverenjem, odnosno licencama, javi te se na 064/825-1712
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Prikaži poruke iz poslednjih:  

Sva vremena su GMT + 2 sata
Strana 1 od 1
Napiši novu temu

Idi na:  

Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu