BZNR forum
Autor Poruka

<  Lice za BZR  ~  Nedoumice oko gradilišta i poslova BZR

bojan
Poslao: Pet Jul 22, 2011 14:01 Odgovoriti sa citatom
Pridružio: 22 Jul 2011 Poruke: 2
Pozdrav!

Nedavno sam položio ispit o praktičnoj osposobljenosti za obavljanje poslova u oblasti BZR i nemam iskustva u radu. Još uvek čitam i čitam uredbe, pravilnike, zakone, forume itd. Pokušavam što više na taj način da uđem u celu priču.
Međutim, firma u kojoj odnedavno radim kao lice za BZR između ostalog se bavi i montiranjem silosa. Moja firma ne radi više postavljanje tih silosa slanjem svojih radnika na gradilišta nego angažuje drugu firmu koja im to radi.
Mene zanima da li ja mogu da na tom gradilištu budem lice za BZR (sa samo uverenjem o položenom ispitu) ili je potrebno da se angažuju koordinatori za BZR u fazi izrade i u fazi izvođenja radova koji imaju diplome, iskustva, licence i sve ostalo što se traži u "Uredbi o BZR na privremenim i pokretnim gradilištima"?

Da li ja uopšte mogu da budem zadužen za nešto u vezi sa BZR na tom gradilištu?

Hvala.
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
gociliya
Poslao: Pet Avg 12, 2011 13:05 Odgovoriti sa citatom
Pridružio: 17 Jan 2011 Poruke: 1
Pozdrav!
Ja mislim ovako: ako si ti lice za bznr u svojoj firmi, svakako da imaš obaveze bez obzira na vrstu radova. Ako su kooperanti u pitanju, oni prihvataju vaše uslove i mere za bezbednost, tako da i njih kontrolišeš. Koordinatori su obavezni od 1. jula, naravno sa svojim licencama.
I ja sam nedavno položila, snalazim se u hodu, ali kod nas je tako u firmi.
Sasa Milosavljevic
Poslao: Pet Avg 26, 2011 11:08 Odgovoriti sa citatom
Pridružio: 20 Feb 2011 Poruke: 5
Pozdrav
Bojane koliko ja mogu da razumem Vaša firma na gradilištu se na pojavljuje kao izvođač radova, što znači da Vi nemate obavezu obavljanja poslova lica za BZR jer ponavljam Vaša firma ne učestvuje kao izvođač radova.
Svaki izvođač ima obavezu da angažuje svoje lice za BZR i za radove koje izvode na predmetnom gradilištu izradi elaborat o uređenju gradilišta.
Investitor ima obavezu angažovanja koordinatora u fazi projektovanja i koordinatora u fazi izvođenja radova, ako za to postoje zakonske osnove koje su definisane Uredbom o BZR na privremenim i pokretnim gradilištima.
Jelenica
Poslao: Pet Jun 20, 2014 14:38 Odgovoriti sa citatom
Pridružio: 08 Maj 2013 Poruke: 18 Lokacija: Beograd
Da li samo gradilista preko 300m2 imaju obavezu da imaju koordinatora, a ostali lice za bezbednost?

Da li neko moze da mi prosledi elaborat o uredjenju gradilista da vidim kako izgleda?

Prikaži poruke iz poslednjih:  

Sva vremena su GMT + 2 sata
Strana 1 od 1
Napiši novu temu

Idi na:  

Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu